Me peame rääkima kliimast

Maad lämmatav plast, kasvuhoonegaasid ja toidu raiskamine on vaid mõningad keskkonnaprobleemid, millest tuleb kliimamuutuste lõikes rääkida.

Näiteks moodustavad kõige suurema rühma mererannalt leitud prügist ühekordselt kasutatavad plastesemed: pea pool kogu mereprügist koosneb sellistest toodetest nagu joogipudelid, sigaretikonid ja vatitikud. Mida saame meie teha, et peatada plasti ja kasvuhoonegaaside reostus? Kuidas mõjutavad meie valikud keskkonda?

Räägime kliimast 10. aprillil kell 16.00 Rahvusraamatukogu Infokeskuse lugemissaalis!

Lähenevad Euroopa Parlamendi valimised ja maailmas aina populaarsust koguvad kliimastreigid ajendasid #seekordlähenvalima üleskutse vabatahtlikku Jan Robert Jansoni korraldama noorte keskkonnateemalist arutelu. Üritusel kõnelevad keskkonnaaktivistid, kelle südameasjaks on kliima ning teadlik keskkonda säästev tarbijakäitumine.

Kuna üritus toimub Euroopa Parlamendi valimiste infokampaania #seekordlähenvalima raames, räägib #seekordlähenvalima vabatahtlik ja arutelu moderaator Jan ka sellest, miks on oluline valida Euroopa Parlamenti ning miks ta on otsustanud üleskutses kaasa lüüa.

Keskkonna-teemalisest arutelust võtavad osa:

Kirke Pärnapuu – YouthStrike4Climate Eesti esindaja;

Piret Väinsalu – Eestimaa Looduse Fondi kliimaekspert ja Eesti Rohelise Liikumise esindaja;

Susanna Päiv – jäätmevabama elustiili blogija

Arutelu juhib:

Jan Robert Janson -  MTÜ Tegusad Noored, #seekordlähenvalima vabatahtlik.

Pane end osalejana kirja siin ⬇️

Millal?

-

Kus?

Rahvusraamatukogu Infokeskuse lugemissaal
Tõnismägi 2
Tallinn 10119
Estonia

Soovid osaleda?