Kui palju on aega, et öelda sõna sekka?

79 päeva 2 tundi 18 minutit ja 22 sekundit. Just nii palju oli Euroopa valimiskella tööle pannes aega oma hääle andmiseni Euroopa valimistel.

Euroopa valimiskell, nagu nimigi vihjab, loeb Tartu Ülikooli Raamatukogu ees aega Euroopa Parlamendi valimispäeva lõpuni 26. mail.

Valimiskellaga tahame teavitada Eesti inimesi, et keegi ei jätaks sõna sekka ütlemata ka Euroopa Parlamendi valimistel.

Kõrgem Kunstikool Pallas koostöös Euroopa Parlamendi Eesti bürooga kuulutas möödunud aasta lõpus välja Valimiskella ideekavandi konkursi. Võidutööks valitud Pallase tudengi Matthias Tiidelepa kellaskulptuur sümboliseerib Euroopa Parlamendi täiskogu istungisaali.

„Täiskogu saali kujutamine Euroopa valimiskella kujunduses oli viimase hetke idee. Tagantjärele mõeldes on aga just see sümbol nii loogiline,“ selgitas valimiskella konkursi võitja Matthias Tiidelepp kella avamise kõnes.

Euroopa valimiskella autor Matthias Tiidelepp oma tööga "Obelisk"

Tõepoolest, mis kirjeldaks Euroopa Liidu demokraatlikku esinduskogu paremini kui täiskogu saali kujundus. Just sinna valimegi Eestist meid esindama 7 parlamendiliiget.

Euroopa valimiskell loeb Euroopa Parlamendi valimistel hääletamiseni jäänud aega Eestis ja kell tiksub nulli 26. mai õhtul kell kaheksa. Parlamendiliikmeid sümboliseerivad 705 tulukest, millest kokku moodustubki Euroopa Parlamendi täiskogu saal.