#EE2019: noorte debatt

Sügavamalt integreerunud Euroopa Liit või suveräänsemad liikmesriigid? Kas noortel on ELis piisavalt võimalusi? Mida teha paremini? Ja mis kõige tähtsam, miks peaksid noored valima?

Seekordlähenvalima.eu vabatahtlik Jan Robert Janson korraldas 16. jaanuaril Euroopa valimiste teemalise noorte debati. Tihti ütlevad just noored, et ei lähe valima, kuna ei tea, milliseid väärtusi erinevate maailmavaadetega inimesed esindavad. Üritus andis hea ülevaate Euroopa Parlamendi fraktsioonidest ja vaadetest, sest noored esindasid väideldes erinevaid Euroopa Parlamendi poliitilisi peresid.

Noored istusid maha arutama kahte teemat: noorte võimalused Euroopas ning Euroopa tulevik. Debateerijad vastasid näiteks küsimustele, millised sammud aitaksid nende arvates tuua Euroopa Liitu noortele lähemale ning kuhu peaksid minema Euroopa Liidu toetused tulevikus.

Debati lõpuks joonistusid välja erinevad arusaamad, milline peaks olema Euroopa Liit pärast 2019. a valimisi. Et ka Sinu arusaam oleks esindatud, anna oma hääl Euroopa valimistel 26. mail 2019.

PS. Kui soovid ka ise mõnda sarnast üritust korraldada, võta meiega julgelt ühendust aadressil kontakt-et@seekordlähenvalima.eu